GRM1885C1H220JA01D
GRM1885C1H220JA01D
Part Number
GRM1885C1H220JA01D
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Data sheet
GRM1885C1H220JA01D.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GRM1885C1H220JA01D
Comments
    GRM1885C1H220JA01D Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 22pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)