GRM31CR71C106MAC7L
GRM31CR71C106MAC7L
Part Number
GRM31CR71C106MAC7L
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Data sheet
GRM31CR71C106MAC7L.pdf
Delivery Services
GRM31CR71C106MAC7L
Comments
    GRM31CR71C106MAC7L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 10µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)