GRM32EC80J476ME64L
GRM32EC80J476ME64L
Part Number
GRM32EC80J476ME64L
Description
CAP CER 47UF 6.3V X6S 1210
Data sheet
GRM32EC80J476ME64L.pdf
Delivery Services
GRM32EC80J476ME64L
Comments
    GRM32EC80J476ME64L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 47µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient X6S
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)