GRM32ED70J476KE20L
GRM32ED70J476KE20L
Part Number
GRM32ED70J476KE20L
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7T 1210
Data sheet
GRM32ED70J476KE20L.pdf
Delivery Services
GRM32ED70J476KE20L
Comments
    GRM32ED70J476KE20L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 47µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient X7T
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)