GRM32NC81A226ME19L
GRM32NC81A226ME19L
Part Number
GRM32NC81A226ME19L
Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1210
Data sheet
GRM32NC81A226ME19L.pdf
Delivery Services
GRM32NC81A226ME19L
Comments
    GRM32NC81A226ME19L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 22µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X6S
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)