GRM43D7U3A472JW31L
GRM43D7U3A472JW31L
Part Number
GRM43D7U3A472JW31L
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 4700PF 1KV U2J 1812
Data sheet
GRM43D7U3A472JW31L.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GRM43D7U3A472JW31L
Comments
    GRM43D7U3A472JW31L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 4700pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)