GRM43Q7U3A332JW31L
GRM43Q7U3A332JW31L
Part Number
GRM43Q7U3A332JW31L
Description
CAP CER 3300PF 1KV U2J 1812
Data sheet
GRM43Q7U3A332JW31L.pdf
Delivery Services
GRM43Q7U3A332JW31L
Comments
    GRM43Q7U3A332JW31L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 3300pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)