GRM55Q7U3A562JW31L
GRM55Q7U3A562JW31L
Part Number
GRM55Q7U3A562JW31L
Description
CAP CER 5600PF 1KV U2J 2220
Data sheet
GRM55Q7U3A562JW31L.pdf
Delivery Services
GRM55Q7U3A562JW31L
Comments
    GRM55Q7U3A562JW31L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 5600pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient U2J
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)