GZ0603D102TF
GZ0603D102TF
Part Number
GZ0603D102TF
Manufactures
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description
FERRITE BEAD 100025%OHM 0201 1LN
Data sheet
GZ0603D102TF.pdf
Category
Ferrite Beads and Chips
Delivery Services
GZ0603D102TF
Comments
    GZ0603D102TF Specifications
    SeriesGZ
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.014" (0.35mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Number of Lines1
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Current Rating (Max)100mA
    Impedance @ Frequency1 kOhms @ 100 MHz
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    DC Resistance (DCR) (Max)2.5Ohm