GZ1608E121CTF
GZ1608E121CTF
Part Number
GZ1608E121CTF
Manufactures
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description
FERRITE BEAD 12025%OHM 0603 1LN
Data sheet
GZ1608E121CTF.pdf
Category
Ferrite Beads and Chips
Delivery Services
GZ1608E121CTF
Comments
    GZ1608E121CTF Specifications
    SeriesGZ-C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.037" (0.95mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Number of Lines1
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Current Rating (Max)500mA
    Impedance @ Frequency120 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    DC Resistance (DCR) (Max)200mOhm