HHBC12-1R0A0080V
HHBC12-1R0A0080V
Part Number
HHBC12-1R0A0080V
Manufactures
KEMET
Description
CMC 80UH 5A 2LN TH
Data sheet
HHBC12-1R0A0080V.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
HHBC12-1R0A0080V
Comments
    HHBC12-1R0A0080V Specifications
    SeriesHHBC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, No Base, 2 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.039" Dia (26.40mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)5A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency80 µH @ 100 kHz