HIF3BA-30D-2.54R(11)
HIF3BA-30D-2.54R(11)
Part Number
HIF3BA-30D-2.54R(11)
Description
CONN SOCKET 30POS IDC 28AWG GOLD
Data sheet
HIF3BA-30D-2.54R(11).pdf
Delivery Services
HIF3BA-30D-2.54R(11)
Comments
    HIF3BA-30D-2.54R(11) Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
    Wire TypeRibbon Cable
    Wire Gauge28 AWG
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions30
    Contact Finish Thickness-
    HIF3BA-30D-2.54R(11) FAQ
    1. How to order HIF3BA-30D-2.54R(11) on Kimter Electronics?
    3. Are the HIF3BA-30D-2.54R(11) price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HIF3BA-30D-2.54R(11)?
    HIF3BA-30D-2.54R(11) Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    HIF3BA-30D-2.54R(11) Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.