HIF3MBW-60D-2.54R(63)
HIF3MBW-60D-2.54R(63)
Part Number
HIF3MBW-60D-2.54R(63)
Description
CONN HOUSING 2.54MM DUAL
Delivery Services
HIF3MBW-60D-2.54R(63)
Comments
    HIF3MBW-60D-2.54R(63) Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
    Wire TypeRibbon Cable
    Wire Gauge28 AWG
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions60
    Contact Finish Thickness5.90µin (0.150µm)
    HIF3MBW-60D-2.54R(63) FAQ
    1. How to order HIF3MBW-60D-2.54R(63) on Kimter Electronics?
    3. Are the HIF3MBW-60D-2.54R(63) price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HIF3MBW-60D-2.54R(63)?
    HIF3MBW-60D-2.54R(63) Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    HIF3MBW-60D-2.54R(63) Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.