ISOM3-230-R-L2
ISOM3-230-R-L2
Part Number
ISOM3-230-R-L2
Manufactures
Bourns Inc.
Description
ISOMOV 3KA 230VRMS REEL IN-LINE
Data sheet
ISOM3-230-R-L2.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ISOM3-230-R-L2
Comments
    ISOM3-230-R-L2 Specifications
    SeriesIsoMOV™
    RoHSRoHS
    Energy-
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 13.2mm
    Current - Surge3 kA
    Maximum AC Volts230 V
    Maximum DC Volts300 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Varistor Voltage (Max)-
    Varistor Voltage (Min)-
    Varistor Voltage (Typ)-
    Capacitance @ Frequency30 pF @ 20 kHz