ISOM3-275-R-L2.pdf
| Series | IsoMOV™ |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | - |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 13.2mm |
| Current - Surge | 3 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | - |
| Varistor Voltage (Min) | - |
| Varistor Voltage (Typ) | - |
| Capacitance @ Frequency | 30 pF @ 20 kHz |