KA278R33CTU
KA278R33CTU
Part Number
KA278R33CTU
Description
IC REG LINEAR 3.3V 2A TO220F-4
Data sheet
KA278R33CTU.pdf
Delivery Services
KA278R33CTU
Comments
    KA278R33CTU Specifications
    PackageBulk
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-4 Full Pack
    Control FeaturesEnable
    Current - Output2A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-20°C ~ 80°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 2A
    Supplier Device PackageTO-220F-4
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V