KA278R33CYDTU
KA278R33CYDTU
Part Number
KA278R33CYDTU
Manufactures
onsemi
Description
IC REG LINEAR 3.3V 2A TO220F-4L
Data sheet
KA278R33CYDTU.pdf
Delivery Services
KA278R33CYDTU
Comments
    KA278R33CYDTU Specifications
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-4 Full Pack, Formed Leads
    Control Features-
    Current - Output2A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-20°C ~ 80°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 2A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220F-4L (Forming)
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V