KA78R15CTU
KA78R15CTU
Part Number
KA78R15CTU
Manufactures
onsemi
Description
IC REG LINEAR 15V 1A TO220F-4L
Data sheet
KA78R15CTU.pdf
Delivery Services
KA78R15CTU
Comments
    KA78R15CTU Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-4 Full Pack
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-20°C ~ 80°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220F-4L
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)15V