KA78R33CTU
KA78R33CTU
Part Number
KA78R33CTU
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Data sheet
KA78R33CTU.pdf
Delivery Services
KA78R33CTU
Comments
    KA78R33CTU Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-20°C ~ 80°C
    Voltage - Input (Max)35V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220F-4L
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V