KD1084DT33R
KD1084DT33R
Part Number
KD1084DT33R
Manufactures
STMicroelectronics
Description
IC REG LINEAR 3.3V 5A DPAK
Data sheet
KD1084DT33R.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
KD1084DT33R
Comments
    KD1084DT33R Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output5A
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V