KRM55TR73A154MH01K
KRM55TR73A154MH01K
Part Number
KRM55TR73A154MH01K
Description
CAP CER 0.15UF 1KV X7R SMD
Delivery Services
KRM55TR73A154MH01K
Comments
    KRM55TR73A154MH01K Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 0.15µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case SMD, J-Lead
    Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.197" (5.00mm)