L4931ABD25
L4931ABD25
Part Number
L4931ABD25
Description
IC REG LINEAR 2.5V 250MA 8SO
Data sheet
L4931ABD25.pdf
Delivery Services
L4931ABD25
Comments
    L4931ABD25 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output250mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)0.8V @ 250mA
    Current - Supply (Max)6 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)1 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V