L4931CD120
L4931CD120
Part Number
L4931CD120
Description
IC REG LINEAR 12V 250MA 8SO
Data sheet
L4931CD120.pdf
Delivery Services
L4931CD120
Comments
    L4931CD120 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR64dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output250mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)0.8V @ 250mA
    Current - Supply (Max)7 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)1.6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V