L78M24CDT
L78M24CDT
Part Number
L78M24CDT
Description
IC REG LINEAR 24V 500MA DPAK
Data sheet
L78M24CDT.pdf
Delivery Services
L78M24CDT
Comments
    L78M24CDT Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)40V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)24V