LA-075-24-02-00-00
LA-075-24-02-00-00
Part Number
LA-075-24-02-00-00
Manufactures
Laird Thermal Systems, Inc.
Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 71W
Data sheet
LA-075-24-02-00-00.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
LA-075-24-02-00-00
Comments
    LA-075-24-02-00-00 Specifications
    SeriesLiquid
    RoHSRoHS
    Weight4.0 lbs (1.8 kg)
    Current3.7 A
    Voltage24 V
    Part StatusActive
    Fan LocationWarm Side
    Power - Input89 W
    Power - Cooling71 W
    Heat Transfer TypeLiquid to Air
    Dimensions - Overall230mm L x 122mm W x 91mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 49°C