LB11851TT-TLM-H
LB11851TT-TLM-H
Part Number
LB11851TT-TLM-H
Manufactures
onsemi
Description
IC MOTOR DRIVER 6V-16V 10MSOP
Data sheet
LB11851TT-TLM-H.pdf
Category
PMIC - Motor Drivers, Controllers
Delivery Services
LB11851TT-TLM-H
Comments
    LB11851TT-TLM-H Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionController - Commutation, Direction Management
    InterfacePWM
    Technology-
    Part StatusObsolete
    ApplicationsFan Controller
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Voltage - Load-
    Step Resolution-
    Current - Output-
    Voltage - Supply6V ~ 16V
    Motor Type - AC, DCBrushed DC
    Motor Type - Stepper-
    Output ConfigurationPre-Driver - Half Bridge (2)
    Operating Temperature-40°C ~ 90°C (TA)