LCF121002B650TG
LCF121002B650TG
Part Number
LCF121002B650TG
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
CMC 250MA 2LN 65 OHM SMD
Data sheet
LCF121002B650TG.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
LCF121002B650TG
Comments
    LCF121002B650TG Specifications
    SeriesLCF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusObsolete
    Height (Max)0.026" (0.65mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)250mA
    Impedance @ Frequency65 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)4Ohm