LCF121002S750TG
LCF121002S750TG
Part Number
LCF121002S750TG
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
CMC 100MA 2LN 75 OHM SMD
Data sheet
LCF121002S750TG.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
LCF121002S750TG
Comments
    LCF121002S750TG Specifications
    SeriesLCF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.026" (0.65mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)100mA
    Impedance @ Frequency75 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)4Ohm