LE45ABZ-TR
LE45ABZ-TR
Part Number
LE45ABZ-TR
Manufactures
STMicroelectronics
Description
IC REG LINEAR 4.5V 100MA TO92-3
Data sheet
LE45ABZ-TR.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
LE45ABZ-TR
Comments
    LE45ABZ-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR77dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 100mA
    Current - Supply (Max)3 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92-3
    Current - Quiescent (Iq)1 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.5V