LQG15WH11NH02D
LQG15WH11NH02D
Part Number
LQG15WH11NH02D
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 11NH 450MA 220 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQG15WH11NH02D
Comments
    LQG15WH11NH02D Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Air
    Inductance 11nH
    Tolerance ±3%
    Current Rating 450mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 220 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 3GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz