LQG15WH1N3C02D
LQG15WH1N3C02D
Part Number
LQG15WH1N3C02D
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 1.3NH 1.2A 30 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQG15WH1N3C02D
Comments
    LQG15WH1N3C02D Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Air
    Inductance 1.3nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 1.2A
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 30 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 12GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz