LQG15WH4N7S02D
LQG15WH4N7S02D
Part Number
LQG15WH4N7S02D
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 4.7NH 800MA 110 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQG15WH4N7S02D
Comments
    LQG15WH4N7S02D Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Air
    Inductance 4.7nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 800mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 110 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 5GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz