LQG15WH8N2J02D
LQG15WH8N2J02D
Part Number
LQG15WH8N2J02D
Description
FIXED IND 8.2NH 550MA 160 MOHM
Delivery Services
LQG15WH8N2J02D
Comments
    LQG15WH8N2J02D Specifications
    Material - Core Air
    Inductance 8.2nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 550mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 160 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 3.6GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz