LQG15WZ6N8J02D
LQG15WZ6N8J02D
Part Number
LQG15WZ6N8J02D
Description
FIXED IND 6.8NH 700MA 140 MOHM
Delivery Services
LQG15WZ6N8J02D
Comments
    LQG15WZ6N8J02D Specifications
    Material - Core Air
    Inductance 6.8nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 700mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 140 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 4GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz