LQG15WZ7N5H02D
LQG15WZ7N5H02D
Part Number
LQG15WZ7N5H02D
Description
FIXED IND 7.5NH 600MA 160 MOHM
Delivery Services
LQG15WZ7N5H02D
Comments
    LQG15WZ7N5H02D Specifications
    Material - Core Air
    Inductance 7.5nH
    Tolerance ±3%
    Current Rating 600mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 160 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 4GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz