LQH31MN6R8K03L
LQH31MN6R8K03L
Part Number
LQH31MN6R8K03L
Description
FIXED IND 6.8UH 110MA 2 OHM SMD
Delivery Services
LQH31MN6R8K03L
Comments
    LQH31MN6R8K03L Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 6.8µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 110mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 2.6 Ohm Max
    Q @ Freq 35 @ 8MHz
    Frequency - Self Resonant 25MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 1MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Supplier Device Package 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)