LQH55PN3R3NR0L
LQH55PN3R3NR0L
Part Number
LQH55PN3R3NR0L
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 44 MOHM SMD
Delivery Services
LQH55PN3R3NR0L
Comments
    LQH55PN3R3NR0L Specifications
    Part Status Obsolete
    Type Wirewound
    Material - Core -
    Inductance 3.3µH
    Tolerance ±30%
    Current Rating 2A
    Current - Saturation 2A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 44 mOhm
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 35MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)