LQW15AN2N2C8ZD
LQW15AN2N2C8ZD
Part Number
LQW15AN2N2C8ZD
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 2.2NH 2.53A 22 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQW15AN2N2C8ZD
Comments
    LQW15AN2N2C8ZD Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 2.2nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 2.53A
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 22 mOhm Max
    Q @ Freq 30 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant 15.5GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz