LQW15AN30NG8ZD
LQW15AN30NG8ZD
Part Number
LQW15AN30NG8ZD
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 30NH 660MA 309 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQW15AN30NG8ZD
Comments
    LQW15AN30NG8ZD Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 30nH
    Tolerance ±2%
    Current Rating 660mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 309 mOhm Max
    Q @ Freq 30 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant 3.8GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz