LQW15AN4N9C8ZD
LQW15AN4N9C8ZD
Part Number
LQW15AN4N9C8ZD
Description
FIXED IND 4.9NH 1.2A 71 MOHM
Delivery Services
LQW15AN4N9C8ZD
Comments
    LQW15AN4N9C8ZD Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 4.9nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 1.2A
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 71 mOhm Max
    Q @ Freq 27 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant 8GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz