LQW15AN56NJ8ZD
LQW15AN56NJ8ZD
Part Number
LQW15AN56NJ8ZD
Description
FIXED IND 56NH 340MA 996 MOHM
Delivery Services
LQW15AN56NJ8ZD
Comments
    LQW15AN56NJ8ZD Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 56nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 340mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 996 mOhm Max
    Q @ Freq 25 @ 200MHz
    Frequency - Self Resonant 2.9GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz