LQW18AN27NG8ZD
LQW18AN27NG8ZD
Part Number
LQW18AN27NG8ZD
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 27NH 1.2A 98 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQW18AN27NG8ZD
Comments
    LQW18AN27NG8ZD Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 27nH
    Tolerance ±2%
    Current Rating 1.2A
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 98 mOhm Max
    Q @ Freq 40 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant 3.6GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz