LQW18AN6N5C8ZD
LQW18AN6N5C8ZD
Part Number
LQW18AN6N5C8ZD
Description
FIXED IND 6.5NH 1.9A 40 MOHM
Delivery Services
LQW18AN6N5C8ZD
Comments
    LQW18AN6N5C8ZD Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 6.5nH
    Tolerance ±0.2nH
    Current Rating 1.9A
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 40 mOhm Max
    Q @ Freq 40 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant 6.65GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz