LQW18AS15NJ0ZD
LQW18AS15NJ0ZD
Part Number
LQW18AS15NJ0ZD
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM
Data sheet
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
LQW18AS15NJ0ZD
Comments
    LQW18AS15NJ0ZD Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 15nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 700mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 170 mOhm Max
    Q @ Freq 35 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant 4GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 250MHz