LT1252CS8.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 125V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Applications | Current Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 282 MHz |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 8.5 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 55 mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4V ~ 28V, ±2V ~ 14V |