LTC3350EUHF.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Supercapacitor Backup Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-WFQFN Exposed Pad |
| Current - Supply | 4mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 35V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |