LTC455BW
LTC455BW
Part Number
LTC455BW
Manufactures
Transko Electronics, Inc.
Description
455KHZ, 15KHZ MIN. @ 6DB
Data sheet
LTC455BW.pdf
Category
Ceramic Filters
Delivery Services
LTC455BW
Comments
    LTC455BW Specifications
    SeriesLTC455
    RoHSRoHS
    Bandwidth20 kHz
    Frequency455kHz Center
    Impedance1.5kOhm
    Filter TypeAM
    Part StatusActive
    Height (Max)0.130" (3.30mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / Case4-SMD, J-Leads
    Size / Dimension0.472" L x 0.295" W (12.00mm x 7.50mm)