MB88154APNF-G-111-JNEFE1
MB88154APNF-G-111-JNEFE1
Part Number
MB88154APNF-G-111-JNEFE1
Manufactures
Cypress Semiconductor Corp
Description
IC CLOCK GENERATOR EMI 8SOIC
Data sheet
MB88154APNF-G-111-JNEFE1.pdf
Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Delivery Services
MB88154APNF-G-111-JNEFE1
Comments
    MB88154APNF-G-111-JNEFE1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PLLYes with Bypass
    TypeFanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator
    InputCrystal
    OutputCMOS
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Frequency - Max80MHz
    Voltage - Supply3V ~ 3.6V
    Divider/MultiplierNo/No
    Number of Circuits1
    Ratio - Input:Output1:2
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C