MCZ0806AH500L2TA0G
MCZ0806AH500L2TA0G
Part Number
MCZ0806AH500L2TA0G
Manufactures
TDK Corporation
Description
CMC 100MA 2LN 50 OHM SMD
Data sheet
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
MCZ0806AH500L2TA0G
Comments
    MCZ0806AH500L2TA0G Specifications
    SeriesMCZ-AH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusLast Time Buy
    Height (Max)0.020" (0.50mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0302 (0806 Metric), 4 Lead
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC5V
    Current Rating (Max)100mA
    Impedance @ Frequency50 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)3Ohm