MLV2220E32503T
MLV2220E32503T
Part Number
MLV2220E32503T
Description
VARISTOR 41.5V 1.2KA 2220
Data sheet
MLV2220E32503T.pdf
Delivery Services
MLV2220E32503T
Comments
    MLV2220E32503T Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy9.6J
    Current - Surge1.2 kA
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts30 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Varistor Voltage (Max)46 V
    Varistor Voltage (Min)37 V
    Varistor Voltage (Typ)41.5 V
    Capacitance @ Frequency5000 pF @ 1 kHz